Tesla zlevňuje Model X – kolik za něj chce?

V současné době přichází mnoho novinek a inovací do světa automobilů. A díky tomu, že se většinou jedná o takové novinky, které výrazně spadají do světa technologií díky svým chytrým zařízením, je nutné tyto novinky zmínit. Mezi chytré automobily už dlouho patří například automobilka Tesla. A právě zde se dočkáme poměrně zarážejících zjištění.

Tesla je známá tím, že se zabývá a zaměřuje hlavně na elektromobily. Od roku 2004 získala na svých investicích a dluhopisech přes pět miliard dolarů. Její akcie neustále stoupají, protože se právě této automobilce podařilo splnit své plány. Během léta představila svůj nový Model 3, který je teď aktuálně v produkci.

Společnost však v současné době nemá nějakou finanční rezervu, kdyby se náhodou něco zvrtlo. Hledají tak různé způsoby, jak získat nějaké další finance. V současné době se dostávají do prodeje mnohé směnky, které mají neznámou výši úroku. To však zaručí jenom to, že se aktuálně navýší současný dluh této automobilky, který se přehoupne přes čtyři a půl miliardy dolarů. Na druhou stranu se však nadchnou akcionáři, díky kterým se dluh může snížit.

Zlevňují se automobily

Zisk dalších financí je teď pro automobilku klíčový, proto se rozhodla i pro to, že zlevní současní vozy. Před nedávnou dobou byla ohlášena sleva na Modelu X. Kalifornská automobilka zlevnila tento vůz o tři tisíce dolarů, a to tedy konkrétně z dvaaosmdesáti tisíc dolarů na devětasedmdesát tisíc dolarů.

Aktuální problémy s Modelem 3

Toto zlevňování je však nutno nejen díky tomu, že společnost potřebuje peníze, ale taky díky tomu, že si Tesla musí udržet své klienty. Aktuální problémy s Modelem 3 totiž způsobují, že se klienti jenom ztrácejí. Je to kvůli tomu, že lidé už nechtějí čekat na výrobu svého vozu. Dodání vozů se totiž neustále prodlužuje.

Toto prodlužování je však zřejmé, protože Tesla díky touze po penězích neustále přijímá objednávky a automobily nestíhá vyrábět. Denně přijímá zhruba osmnáct set objednávek.