Jak na kuchyňský ostrůvek? 

Pokud zrovna zařizujete novou kuchyň a váháte, zda do ni zakomponovat i kuchyňský ostrůvek, odpověď zní jednoznačně ano! Kuchyňský ostrůvek podléhá veškerým módním trendům, ale nebojte se, jeho praktické využití vás také nezklame.  

Dostatek místa 

Jedinou nevýhodou ostrůvku je, že jde povětšinou o solitérní kus, který vyžaduje dostatek místa. Jeho přítomnost byste však ve vaší kuchyni měli rozhodně zvážit.  

Více prostoru na přípravu jídla 

Zvolíte-li ostrůvek bez sporáku a dřezu, získáte velký prostor na přípravu jídla, ale také dostatečné místo na sezení. To ocení zejména děti, které rádi při vaření asistují.  

Pokud můžete, nechejte si navrhnout ostrůvek tak, aby se pod něj daly zasunout barové židličky. I přesto, že nebojujete s místem, tuto vychytávku určitě oceníte.  

Potlačte stereotypy 

Kuchyňský ostrůvek může zcela zahradit klasický jídelní stůl. Pokud na něj tedy nemáte místo, rozmyslete se, zda neupřednostnit ostrůvek namísto klasického stolu. Nebojte se potlačit stereotypy klasického stolování! 

Více úložného prostoru 

Dalším benefitem ostrůvku je rozšíření úložného prostoru. Skříňka navíc se v kuchyni vždycky hodí. A když ji využijete na uskladnění jídelní soupravy, máte vyhráno. Nádobí si pohodlně připravíte na desku ostrůvku a nemusíte ho hledat v horních skříních.  

Velkým trendem jsou také police, které plní čelní stranu ostrůvku. Můžete je využít jako úložný prostor, ale také je vyzdobit svými oblíbenými dekoracemi nebo kuchařkami.  

Prostor můžete využít také ke skladování vín. Znalci by jistě namítli, že takové skladování není vhodné, ale z hlediska designu bude působit stylově.  

Stále více oblíbenou variantou je propojení kuchyně s obývacím pokojem. I tady ostrůvek najde své využití a prostor opticky oddělí.  

Kam umístit ostrůvek 

Jestliže máte dostatek místa, umístěte ostrůvek do středu místnosti. Barvu předních ploch ostrůvku zvolte kontrastní se zbytkem kuchyně. K ostrůvku byste měli mít přístup ze všech stran a vhodným řešením je do něj zabudovat varnou nebo mycí zónu. Na to však potřebujete vlastní přívod vody a elektřiny.