Bermudy nebo mini? Aneb seznamte se s trendy mezi šortkami letošní sezony 

I když se teploty teprve začaly zvedat k výšinám, je načase už nyní přemýšlet o tom, jaké šortky vytáhneme ze svých šatníků, když budou teploty opravdu nesnesitelné. Samozřejmě šaty a sukně jsou také alternativami, ale ne všechny ženy jsou jejich zastánci. Pojďme se seznámit s kraťasy a jejich střihy, nad které letos budeme moct s klidným svědomím vsadit.  

Bez šortek ani ránu 

Že se řadíte spíše k ženám, které šaty a sukně preferují? Šortky, respektive kraťasy musí být tím, co si dokoupíte do své stávající sbírky. Podle módních stylistů jsou totiž právě šortky letošním must-have léta.  

Největším trendem budou ty, které se ponesou v safari stylu. Tento vzor se dostal nejen do světa bydlení, ale i do módního průmyslu a vyhraje žena, která se nebude výrazného motivu obávat.  

Bermudy pro milovnice elegance 

Pokud chcete i s šortkami vyniknout ve společnosti nebo na mítinku, měli byste vsadit na bermudy. Právě tento střih delších šortek se bude v nadcházející sezoně nosit. Mluvíme o kraťasech, které jsou většinou dlouhé do poloviny stehen, případně až ke kolenům a jsou rovného střihu. Hezky se kombinují i se saky, jež ani v létě neodložíme. 

Jestliže si budete chtít pořídit bermudy ve zmiňovaném safari střihu, doporučujeme vsadit na hnědou alternativu. Případně hořčicově žlutá je také trefou do černého. 

Len pro horké letní dny 

Kromě tradičních delších bermud byste neměli dávat stranou ani lněné alternativy, které jsou jako dělané pro dovolené u moře. Len je, mimochodem, přírodní materiál čili volbou šortek vyrobených z této látky jednoznačně neprohloupíte. A uděláte radost i matce Přírodě, která lněné kalhoty doslova zbožňuje.  

Mini je také v módě 

A samozřejmě nezapomínáme ani na mini. Už od počátku letošního roku se ví, že právě délka mini bude tím, na co se bude klást důraz, a to prakticky kdykoliv a kdekoliv. Mini šortky jsou tedy tím, co by nemělo chybět ve vaší letní sbírce.