Jak opticky zvětšit nebo naopak zmenšit poprsí? 

Většina žen není spokojená se svým tělem, zejména pak se svým poprsím. Každá žena je samozřejmě krásná, pokud se ale umí správně oblékat, dá se opticky změnit i velikost poprsí, aniž by musela hned uléhat pod skalpel. Ať už se vám zdá, že vaše prsa jsou příliš malá nebo naopak příliš velká, správně zvolené oblečení vám pomůže. 

Malé poprsí zvýrazní barvy a vzory 

Pokud byste ráda své poprsí opticky zvětšila, začněte správným spodním prádlem. Push-up podprsenky budou vašimi nejlepšími přáteli, nevolte ale příliš velké košíčky, tím si jen ublížíte. Co se týče svršků, důležitá je barva, vzor i materiál. Tmavé kalhoty a světlá blůzka zvýrazní horní část těla. Stejnou službu vám udělají výrazné a velké vzory a vodorovné čáry v oblasti dekoltu, které ho opticky rozšíří. 

Větší objem v horní polovině těla vykouzlí správně zvolená látka. Krajkové volánky, samet nebo pletené svršky jsou to pravé. Noste spíše volnější oblečení, naopak se vyhněte příliš upnutým blůzám a šatům. Pozornost od malého dekoltu odvrátíte výraznějšími šperky – náušnicemi, brožemi nebo náhrdelníky, a také šátkem uvázaným okolo krku. 

Velké poprsí skryje správný výstřih 

I když je snaha zakrýt velké poprsí daleko méně běžná, neznamená to, že dámy s bujným dekoltem netrpí nechtěnou pozorností. Nejlepší službu vám udělají tmavé topy s výstřihem do V nebo do čtverce. Opticky prodlouží krk a vytvoří prostor mezi dekoltem a šíjí. Noste spíše volnější oblečení, které ale zvýrazní pas například páskem nebo šátkem. Můžete přidat vypasovanou blůzku. 

Pokud se vám podaří opticky rozšířit boky, bude postava vypadat souměrněji. Vhodné jsou áčkové sukně a širší kalhoty. Také stojí za to přitáhnout pozornost k jiným částem těla a oblečení, například výraznými botami, náramkem nebo zajímavými kalhotami. Raději se ale vyhněte potiskům na vrchní části oblečení a špagetovým ramínkům, silnější ramínka vám budou slušet mnohem víc.