Aplikace, které jakožto profík na sociální sítě potřebujete

Spravovat sociální sítě je jedna věc, ale dělat to opravdu dobře je věc druhá. Abyste se mohli zařadit mezi profesionály v oboru, měli byste využívat několik mobilních aplikací, jež vám se sítěmi pomohou. Jenže nabídka těchto aplikací rapidně předčí veškeré představy, proto se nabízí otázka, které z nich se opravdu vyplatí stáhnout do telefonu? 

Asana pro řízení projektů 

Když se práce na vás navalí vícero, je dobré ji mít pod kontrolou. Abyste jednotlivé projekty skutečně odřídili, vyplatí se stáhnout si aplikaci jménem Asana, která je skvělým nástrojem pro projektový management. Díky aplikaci se vícero týmů může podílet na jednom projektu. Všechno sledujete z jednoho místa, vidíte veškerou dokumentaci i deadliny.  

Z praxe bychom nástroj přirovnali kupříkladu BaseCampu nebo Trellu. Funguje to na podobném způsobu. 

Buffer pro plánování příspěvků 

Pokud nejste spokojení s klasickým plánovačem příspěvků, který nabízí Facebook, nástroj Buffer vás jednoznačně ohromí. Jeho hlavní předností je, že rozezná, kdy je na publikování příspěvků ta nejvhodnější doba, a to na základě historických dat, které dokáže vyhodnotit. Sám také dokáže rozpoznat, jaké příspěvky byly vůbec nejsledovanější a na ně upne svou pozronost. 

Canva pro tvorbu grafiky 

Jednou z nejužitečnějších aplikací vůbec je Canva – nástroj, který umí snad všechno. Můžete si v něm vytvořit příspěvky na sociální sítě, vizitky, plakáty či veškerou další grafiku, kterou pro své podnikání (nejen pro sociální sítě), potřebujete.  

Jedná se o nástroj, který je zcela zdarma. Pokud se obáváte, že nebudete mít dostatek kreativity, můžete vyzkoušet řadu šablon, které vám ze začátku bezesporu pomůžou.  

Aviary jako foto editor, který je online 

Za zmínku stojí také foto editor Aviary, který je ryze online čili nemusíte nic stahovat nebo kupovat. Stačí se jen přihlásit přes Facebook účet, vytvořit si profil a úprava fotografií může začít.