Baleríny, které ovládly letošní léto. Jaké se nosily?

I letos v létě to byla doslova módní přehlídka, ať už jsme jeli na Mácháč, nebo jsme se po nějaké době rozhodli zavítat znovu za hranice. Kromě sandálek, které se stejně jako vloni nosily uvázané ke kotníkům, se do popředí po letech opět dostaly baleríny. Stylová, jednoduchá, leč naprosto elegantní obuv patří k tomu, co lze označit za nadčasové. A takto se k nim dodnes přistupuje. 

Velký comeback opět po letech 

Kdo si myslel, že baleríny už dávno vyšly z módy, tak ten se šeredně spletl. Je sice pravdou, že za poslední roky se dostaly do ústraní, ale neznamená to, že vyšly z módy úplně. Po patnácti letech oznámily velký comeback a za doprovodu obrovského nadšení se opět umístily na pulty obchodů.  

Zatímco tehdy to bylo především o lesklých alternativách, nyní se jejich vzhled trochu změnil. Pojďme si odtajnit, jak letos ty nejstylovější vypadaly a jaké konkrétně se začaly hlásit o slovo.  

Značkové jsou nadmíru oblíbené 

O pozornost se letos v létě hlásily především kousky značkové, které před nějakou dobou představily firmy jako Celine nebo Prada či Miu Miu. Pokud jste nevěděli, jaké balerínky letos koupit, značkové byly trefou do černého, ať už jste je koupili v béžové nebo černé barvě.  

Ovšem pokud jste nakonec sáhli po světlejších odstínech, udělali jste bezesporu lépe. Takové se totiž nosily víc než klasické černé, které byly spíše synonymem nudy.  

Retro hranaté špičky byly hitem 

Za zmínku stojí konkrétně hranaté špičky. Tento retro kousek si ženy oblíbily stejně jako pásky přes nárty, které malinko připomínaly naprosto typické boty mary janes. Pokud měly šněrování kolem kotníků, což připomínalo baletní piškoty, bylo to ideální. Jak již bylo zmíněno, šněrování – to byl stále hit jako v uplynulých letech.