Ať je váš domov zahalený do luxusu. Nejen křišťál dominuje interiéru  

Chcete se cítit ve své domácnosti jako králové a zvát návštěvy s radostí a očekáváním chvály a slov obdivu? Zároveň toužíte po interiéru nadčasově zařízeném, který vás jen tak neomrzí? Luxusní glamour styl vás zaručeně uchvátí. Už dávno neplatí, že na něj dosáhnou jen lidé „z vyšších společenských vrstev”. Zahalit se do tak příjemného luxusu může každý. Na jaké módní doplňky či barvy vsadit?  

Smaragdové odstíny připomínající drahokamy  

Při výmalbě obývacího pokoje nebo pracovny sázejte na odstíny, které v člověku luxus evokují. Smaragdová zelená, která připomíná drahé diamanty, rudá jako rubín nebo tmavě modrá skloubená s odstíny betonu. To jsou barevné tóny, které jdou ruku v ruce s luxus glamour stylem, který vás tak snadno a rychle pohltí.   

Zmiňované tóny se vyplatí zkombinovat s dalšími prvky, a to ideálně s doplňky zlatými nebo bronzovými. Na zmiňované kovy pamatujte i při výběru nádobí, které může mít třeba zlaté lemování.   

Křišťál dominuje interiéru  

Synonymem luxusního stylu je bezesporu křišťál, který má v Čechách dlouhou historii. Zejména pokud si ho pořídíte od značky Rückl, která patří k předním výrobcům exkluzivních a osobitých křišťálových kusů nádobí. Sklenice, karafy nebo vázy mohou být vyrobené zlatými českými ručičkami, přesto jít ruku v ruce s luxusním glamour stylem, jenž hraje v interiéru prim.   

Mimochodem, věděli jste, že sklárna Rückl je rodinná firma, která se zabývá broušeným křišťálem už od roku 1846? Tradice a jedinečný um se v rodině předává z generace na generaci, díky čemuž se z podniku stala stabilní sklářská huť patřící mezi prvotřídní špičku nejen u nás, ale i ve střední Evropě.   

Kombinace mramoru a masivu stojí za zvážení  

Smaragdově zelená už má v interiéru své místo. Křišťál se zlatými okraji zakoupen. Jak ale dál pokračovat při zařizování domácnosti, v níž chceme být doslova zahaleni do luxusu? Bytoví designéři doporučují kombinovat materiály, a to především mramor s dřevem, respektive s masivem. Zatímco mramorová může být kuchyně, masiv vyzdobí jídelnu nebo obývací pokoj. Skleněné lustry se budou tyčit nad jídelním stolem, okna zahalovat těžké sametové závěsy. Už také máte před očima podobu jedinečného interiéru? My teda ano!  

Na podlahy nezapomínejte  

Aby však vidina a následný výsledek byli naprosto dokonalé, neopomeňte sebemenší detail. Důraz klaďte i na podlahovou krytinu, která by měla být kvalitní, ideálně masivní, případně parketová. Sázejte především na tmavé odstíny dřeva, popřípadě na zlatavý odstín dubu, který půjde ruku v ruce se zmiňovanými barevnými odstíny. Navíc dub jako takový dodává interiéru jistou porci šarmu i solidnosti, což je efekt nikdy nevycházející z módy.  

Před koupí a následnou pokládkou dřevěné podlahy se vyplatí informovat se o údržbě tohoto typu podlahové krytiny. Není to linoleum ani dlažba, péče je krapet jiná. A i když není nijak složitá, není radno ji podceňovat, aby se nesnížila životnost podlahy.