Podle čeho vybrat poštovní schránku?

Poštovní schránka je součástí každé domácnosti stejně jako dveřní kliky. Nemusí jít o drahou záležitost, za tu nejklasičtější poštovní schránku zaplatíte do jednoho tisíce korun. Existují ale také monumentální, moderně vypadající schránky, a ty už stojí o něco více. Není výjimkou, že za takovou schránku zaplatíte klidně i několik tisíc korun. Při výběru poštovní schránky ale dbejte nejenom na její vzhled. Poštovní schránka by měla být hlavně praktická.

Způsob vhazování a vyjímání pošty

Toto je první hledisko, na které byste se měli zaměřit. Je dobré, když má vaše poštovní schránka zajištěný místo pro vhoz sklopnou částí, která zabrání tomu, aby její obsah zvlhnul v důsledku prudkého deště. Zaměřte se také na to, aby se vaše schránka pohodlně otvírala, protože když nebudete mít dostatek prostoru pro otevření jejích dvířek – nebo bude-li mít schránka k vyjmutí pošty pouze malou škvírku – nebude se vám chtít ji kontrolovat. A můžete propásnout důležitou výzvu od úřadu.

Materiál poštovní schránky

Při výběru je důležitý samotný materiál poštovní schránky, protože ten je důležitý z hlediska životnosti schránky. Může být ale také estetickou záležitostí. Oblíbené jsou hliníkové poštovní schránky, protože hliník nepodléhá korozi, a navíc je velmi lehký. Ocel se na schránky také používá, měla by být ale ošetřena proti korozi. Dřevěné schránky je potřeba chránit před vlivy počasí, protože déšť či slunce se nejen projeví na vzhledu schránky, ale také na její životnosti. Další oblíbené jsou nerezové poštovní schránky.

Způsob uchycení

Možná už samotná charakteristika vaší stavby vám napoví. Často se schránka instaluje do vstupních dveří. Pokud jsou ale vstupní dveře až za brankou, budete muset zvolit jiný způsob – například schránku, která může být zavěšena na tuto branku, plot, zeď nebo cokoli jiného. V některých případech budete upřednostňovat schránku, kterou je možné zapustit do zdi. Jejich výhodou je to, že mohou stát kdekoli na našem pozemku.