Blíží se čas vánočních hvězd!

Vánoční čas pomalu, ale jistě přichází. Pokud se i vy vánočních svátků nemůžete dočkat, určitě máte nakoupené i vánoční dárky. Je chvályhodné to, jestli už máte nakoupené všechny dárky, protože se tak vyhnete davovému šílenství, které se za chvilku dostane do obchodních domů. Kromě vánočních dárků se však už nyní můžeme setkat s prodejem vánočních hvězd. Vánoční hvězda patří k Vánocům stejně jako stromeček nebo jako kapr a bramborový salát. Bez ní to zkrátka nejsou ty pravé Vánoce. Možná se nyní ptáte, kde ji už můžete koupit. Taky vás možná zajímá, jak se o takovou vánoční hvězdu starat. Přinášíme vám proto pár tipů.

Kde vánoční hvězdu mohu koupit?

Vánoční hvězda se samozřejmě dá koupit v mnoha květinářstvích. Mnoho květinářství nabízí nejen tu klasickou vánoční hvězdu s jedním květem, ale taky tu větší – s třemi či více květy. Některé vánoční hvězdy jsou posety stříbrem, jiné zlatem, aby působili mnohem vánočněji.

Jestliže však chcete koupí této krásné, červené květiny přispět na dobrou věc, miňte květinářství a raději si kupte nějakou hvězdu ve školkách či školách. Jistě vaše děti zanedlouho přijdou s dotazníkem, zdali si takovou krásnou hvězdu nechcete koupit. Hvězdy, které se prodávají ve školních institucích, jsou sice o něco dražší, ale skoro celá suma, za níž si hvězdu koupíte, putuje na dobrou věc.

Jak se o vánoční hvězdu starat?

Vánoční hvězda je zkrátka a dobře čistě vánoční květina. Musíte si uvědomit, že tu bude jenom přes zimu, na jaro se už do vašich květináčů dostanou zase jiné druhy květin, například narcisy nebo hyacinty. Taková vánoční hvězda by se rozhodně neměla přelévat. Zalévejte ji jednou týdně, ale příliš. Hvězda by se měla zalévat samozřejmě do kelímku pod květináčem, protože pokud se bude zalévat z vrchu, listy mohou začít žloutnout a hnít, tudíž hvězda nemusí vydržet ani během vánočních svátků.