Feng shui v předsíni: 4 praktické rady 

Feng Shui určuje celkovou náladu v místnosti, a také proudění energie. Podle tohoto tradičního čínského učení je potřeba docílit vyrovnání živlů tak, aby bylo docíleno harmonie. Jak na to v případě předsíně, kde dominují komody s kovovým podnožím nebo policový systém Clever Cube?

Čím méně viditelných věcí, tím lépe

Pokud se vám podaří do vaší předsíně dostat vestavěnou skříň, máte vyhráno. Prostor bude uklizený a čistý. Po příchodu domů tak vidíte krásnou skříň, prostornou místnost a vůni. Nikdo nepotřebuje zakopávat o boty, nikdo nebude nadšený z přemíry deštníků, klobouků a čepic. Vše skryjte. Botník je samozřejmou součástí předsíně. 

Jak na sezónní obuv? 

V předsíni se samozřejmě mnohdy vyskytují také sezónní boty, které nyní nevyužíváme. Ty vždy po ukončení sezóny umyjte a osušte, ošetřete přípravkem na obuv a vložte do krabice. Kryž budete obuv skladovat v krabici, máte několik výhod. Můžete je uložit kamkoliv, a navíc se skvěle stohují. Uklizený prostor je základ pro učení Feng-shui. Zde platí, že tam, kde proudí vzduch, proudí také energie. 

Aby energie mohla přijít a proudit

V prostoru předsíně byste neměli skladovat žádné zbytečné předměty. Suvenýry, vzpomínky, lapače prachu. Prostor nekompromisně zbavte všeho, co zde nepatří. Najednou pocítíte, jak se vám daří rozproudit energii a přinést do předsíně světlo. To následně rozprostřete do celého prostoru. Jak? No přeci pomocí zrcadel. Velká zrcadla zde rozhodně mají své místo. 

Vyrovnání živlů

Do předsíně především potřebujeme přidat živel vzduchu. To se nám podařilo vytřízením věcí a následnou instalací zrcadla. Ještě jedna věc zde ale chybí – živel země. Přidejte rostliny, které se o to postarají. Ideálně by se mělo jednat o rostliny s kulatými listy. Rostliny musí být živé, nikoliv sušené. 

Předsíň by měla mít dostatek vzdušnosti. Tu dodáte místnosti díky čistotě, světlu a zrcadlům. Třešničkou na dortu jsou zelené rostliny s kulatými listy.