I z toho, co najdete na zahradě, udělejte dekorace

Pokud máte svůj vlastní dům, jednoznačně se snažíte o to, aby se vám v něm dobře žilo. Snažíte se tedy o nejrůznější moderní vymalování, dále si kupujete jenom takové doplňky, které jsou podle aktuálních módních trendů, snažíte se zkombinovat jednotlivé polštáře tak, aby ladily do posledního detailu. Je však nutné poznamenat, že si všechny dekorace a podobné doplňky nemusíte jenom kupovat, ale že řadu z nich najdete i na zahradě.

Pokud se rozhodnete pro své vlastní dekorace, rozhodně nic nekupujte. Vydejte se na svou zahradu či do parku nebo někam na procházku do lesa a nasbírejte si všechno, díky čemuž vykouzlíte dokonalou dekoraci, která bude zdobit váš dům. Takové aktivity jsou například skvěle pro rodiny s dětmi, kdy chcete děti kreativně zabavit, proto se s nimi rozhodnete pro takové tvoření. Mnohé děti si tak svými výrobky skvěle zútulní pokojíček.

Co si můžu vyrobit?

Pokud se například vydáte do lesa, shánějte se po šiškách. Nesbírejte však takové ty obrovské šišky, které jsou nejen široké, ale taky i podstatně dlouhé. Zaměřte se raději na ty drobnější. Právě z nich si totiž po příchodu domů můžete udělat krásný venkovní věnec. K takovým šiškám budete potřebovat jenom tavicí pistol a třeba nějakou vkusnou mašličku, aby pak tento šiškový věnec na dveře nebyl tak smutný.

Nicméně šiškové věnce si ve velkém můžete vyrobit i na dušičky. Buď to bude trochu pracnější, když si zvolíte pouze šiškový věnec, nebo se rozhodnete natrhat si trochu jehličí a uděláte si jehličnatý základ tak, jak to vídáte v květinářstvích.

Ovšem takové věnce si nemusíte vyrobit jenom z šišek. Nebojte se například i oblíbených makových panenek, které nerostou jenom na poli za domem, ale mnohým z nás také i na zahradě.

Z čeho dalšího můžu něco vyrobit?

Samozřejmě fantazii se meze nekladou. Můžete si vyrobit něco například i ze skvělých bodláků, které má většina žen na své zahrádce. Nebojte se tvořit i krátkodobé dekorace, které jsou například z živých květin, které vám běžně na zahradě rostou. Tulipány nemusí sloužit jenom pro takové účely, že si je dáte do vázy. Společně s liliemi nebo s růžemi si nadekorujte nějakou vkusnou mísu.

Navíc takové dekorace mohou být i krásným dárkem. Například víno lze květinami krásně ozdobit. Buďto si můžete víno jemně přilepit na nějaký pevný povrch a kolem něj budete dekorovat jednotlivé květiny, nebo se rozhodněte pro nějakou dekoraci z květin, která bude obtočena kolem vína.