Jak mít doma kousek světa

Prožili jste v létě krásnou dovolenou někde v zahraničí? Seznámili jste se s cizí kulturou a odjeli jste domů s krásnými vzpomínkami? Určitě se těšíte, až zase v létě někam vycestujete. Ale co takhle přivézt si kousek světa k sobě domů?

Jižanská exotika nebo naopak asijská harmonie

Láká vás Argentina a její překrásná krajina? Tato země je dynamická, nespoutaná svým jižanským temperamentem. Tohle všechno můžete mít i doma, stačí si pořídit pár kousků dřevěného nábytku a několik doplňků hrajícími všemi barvami, například polštáře nebo kýčovité křesílko.

Možná vás ale místo Jižní Ameriky láká spíše opačná strana světa. Okouzlila vás asijská kultura? Není divů, je plná kontrastů a to je právě důvod, proč se většině lidí jeví tak atraktivní. Pořiďte si do bytu obrazy a doplňky navozující pocit klidu a harmonie. Antikvariáty a obchůdky se starožitnictvím budou jistě plné zajímavých kousků, především sošek draků či bůžků a lampiónů.

Kousek moře v ložnici či v obýváku

Pro orientální Maroko jsou typickými prvky lesk a vznešené zdobení. Vždyť Maroko svým stylem inspiruje umělce po celém světě. Pro marocké interiéry jsou typické určtié vzory, mozaiky, bohatě zdobené lampy a azurové dekorace. Tento styl není pro každého, v naší kultuře se může zdát trochu kýčovitým. Ovšem můžete si tím zaručit, že každá návštěva při vstupu oněmí.

Pro ty, kdo milují atmosféru moře a jeho pohupujících se vln, procházky v palmových alejích a sní o dovolené například na Arubě, je tu pro vás styl Karibského moře. Dejte šanci tyrkysovému nábytku a dekoracím, přidejte k tomu trochu žluté barvy v podobě menších doplňků a nezapomeňte na plameňáky – můžete si je pořídit v podobě letního povlečení na peřiny.