Jak se obléknout ke štědrovečerní tabuli?

Štědrý den se blíží rychlostí blesku a lidé už uvažují, co si obléknou ke slavnostní večeři, ke štědrovečernímu stolu. Jelikož se jedná o slavnostní večer, člověk si nemůže obléknout tepláky a tričko – je nutné se hezky obléknout, přece jen tento den je jednou v roce. V současné době je  možné zakoupit si mnoho krásných věcí, samozřejmě se vyhněte oblekům nebo plesových šatům. Zas tak hezky oblečeni být nemusíte. Je tedy nyní otázkou, jak se ke štědrovečerní tabuli obléknout.

V případě, že jste se v minulosti oblékali tak, jak chtěli rodiče nebo partnerka, bohužel letos si máte vybrat oblečení sami, poradíme vám. Přinášíme inspiraci pro typický štědrovečerní look jak pro ni, tak pro něj.

Jak se má žena obléknout ke štědrovečerní tabuli

Ženy mají mnoho možností, co si mohou obléknout. V ideálním případě volí šaty, které doplní o punčochy nebo silonky. Sukně s hezkým topem také není tabu stejně jako není tabu sako, hezká halenka a úzké kalhoty cigaretového střihu.

Stejně jako ona, tak i on si může obléknout krásný vánoční svetr. I když je to ležérní, ke štědrovečerní tabuli se to také hodí. Hezky vypadá, když mají svetr všichni zúčastnění. Vánoční svetry mohou mít jen vánoční vzor, jiné mohou mít motiv animovaných vánočních postaviček či zvířat.

Jak se má muž obléknout ke štědrovečerní tabuli

Jak jsme zmínili, muž se nemusí obléknout moc elegantně. Bohatě stačí, když si oblékne vypasovanou hezkou jednobarevnou košili a k tomu zvolí třeba vkusně vypadající svetr. K tomu společenské kalhoty a look je dotvořen. Samozřejmě se košile může obejít bez svetru, taktéž je možné košili dotvořit jinak – například s pomocí vestičky nebo saka.

V mnohých rodinách se na Štědrý den boty nosí, v jiných nikoli – pokud zrovna vy máte boty během večeření, doporučujeme třeba mokasíny nebo polobotky či jinou společenskou obuv.