Pastelové i křiklavé odstíny. Právě to se bude letos nosit

Každému člověku se při vyřknutí slovního spojení “nový rok” vybaví něco jiného. Zatímco někdo si vzpomene na oslavy, které vypukají při překlenutí jednoho roku do druhého, jiní si vybaví nové módní trendy, které se začnou nosit v ulicích vesnic i měst. V souvislosti s módními trendy je třeba zmínit i moderní a stylové barvy, které se s novým rokem krapet pozměnily. Zatímco vloni se nosila spíše hořčicově žlutá barva nebo červený, bordó odstín, letos je módní svět spíše pro odvážné jedince. Do popředí se totiž dostaly pastelové a nejrůznější křiklavé odstíny barev.  

Pastelové barvy jsou unikátní 

S pastelovými, jemnými barvičkami jsme se mohli setkat už během loňského roku. Zmínit lze třeba jemně růžovou barvičku, která nadchne hlavně všechny minimalisty. Jedná se o spíše uhlazenou, slušivou, spíše nenápadnou barvičku, kterou si však neobleče každý.  

Do pastelových barev je třeba také zahrnout miminkovsky modrou barvu, která vypadá krásně hlavně v kombinaci s kontrasty nebo s nečekanými kombinacemi. Nebojte se světle modré na nejrůznějších doplňcích a kouscích, dokáže zvláštně oživit nejeden look.  

Křiklavé barvy pro odvážlivé povahy 

Je pro vás móda spíše o odvážnosti, o extravagantnosti, o vynikání? V tom případě si zamilujete mandarinkovou barvičku, která v našich domácnostech zanechá alespoň náznak oblíbeného exotického ovoce, i když zrovna nebude jeho sezona. Oranžová barva je navíc známá tím, že zlepšuje člověku náladu, když zrovna není jeho den, a tak se z oranžového kousku stane určitě váš oblíbený kousek.  

Do odvážlivých, křiklavých odstínů barev, které se letos budou nosit, je třeba také zahrnout ostře růžovou barvičku. Sice růžovou nosí hlavně blondýnky, ale ostře růžová barva sluší především brunetám. I když v této barvě bude žena nepřehlédnutelná, vůbec se jí nemusí obávat. Naopak lze spíše říct, že tento kousek bude ženě opravdu lichotit.