Módní trendy v obývacích pokojích pro rok 2022

Zařizování bydlení se sice odráží od vašeho osobního stylu, na druhou stranu má jistý vliv i to, co se aktuálně nosí. A ano, i ve světě bydlení se trendy mění každý rok. Proto se pojďme podívat, co se bude nosit v roce 2022, konkrétně v obývacích pokojích. Třeba zvažujete rekonstrukci nebo alespoň výmalbu.  

Barvy stěn hrají hlavní roli 

Není pochyb ani sporu o tom, že to, co dotváří styl v interiéru jsou bezesporu barvy stěn. A právě ty rozhodují o tom, jestli interiér vypadá zařízeně či nikoliv. Příští rok se upustí od bílého zbarvení, i když je pravdou, že bílá barva bude doplňovat a zjemňovat tvrdost některých odstínů.  

Do popředí se dostane především zelená, která uklidňuje a výborně doplňuje přírodní barvy dřeva. Je opravdu osvěžující, jemná zároveň, působí podobně jako pokojové rostliny samy o sobě. Pokud vás tedy neutrální tóny zrovna nebaví, toto je pro vás trefa do černého.  

Naopak jestli se neutrality nemůžete nabažit, bude to pravé ořechové šedá barva. Ta stejně jako bílá dokáže opticky zvětšovat prostor a většinou se doplňuje o výraznější dekorace nebo umělecká díla.  

Safari styl jde také do popředí 

Skandinávské bydlení hrálo prim letos, ale příští rok se upustíme z řetězu. Tedy alespoň trošku. Jednobarevnost, neutralita, bílá barva – to do safari stylu zrovna nepatří. Naopak žlutá, zemité odstíny nebo zelené tóny barev a zvířecí vzory – to nyní do interiéru zakomponujte.  

Pokud se rozhodnete zařídit svůj obývací pokoj do stylu safari, zainvestujte také do přírodních motivů nebo doplňků. Kožešiny, kameny, bambusy – nebojte se těchto prvků. 

Když nemáte v lásce safari styl 

Pokud je pro vás zmiňovaný styl až příliš výrazný, stále zůstane stylové industriální bydlení. V něm dominuje především masiv, kov, také beton, případně cihly. Zemitost, hnědočervená barva, prvky šedé – to vše má zelenou.