Kam směřuje vývoj v oblasti telekomunikací?

Technologický vývoj je neúprosný a jde rychle dopředu. Často předbíhá i některé firmy, které se nestačí přizpůsobit aktuálním novinkám a už přijde nějaká další. V oblasti telekomunikačních sítí je tomu také tak. Ještě před pár lety nás překvapila možnost chytat internet do svého mobilu bezdrátově a nyní si stěžujeme, když v kavárně nechytáme veřejnou wifi sít a před kavárnou rychlý internet LTE.

Oblasti telekomunikací se věnuje také společnost Suntel, partner divize DRFG TELCO Davida Rusňáka. DRFG TELCO s.r.o. je společnost, která vyhledává projekty v oblasti telekomunikací. Investorům poté otevírá možnost nakupovat její dluhopisy.

V Česku jednotná síť

Firmma Suntel expanduje na českém i zahraničním trhu, proto vidí do aktuálních trendů ohledně telekomunikací velmi zblízka. „V Čechách je třeba, dle recenzí našich odborníků, vybudovat jednotnou síť. Projekt konsolidace lokálních poskytovatelů internetových služeb běží naplno a podle plánu,“ říká Roman Řezníček ředitel společnosti Suntel.

V první fázi se firma snaží vybudovat na Moravě síť se 100-150 tisíci zákazníky. Zároveň jim plánují poskytnout nový informační systém, jehož prostřednictvím budou moci jednoduše spravovat své účty a služby.

„Tento projekt nám čím dál více potvrzuje, že obrovské množství drobných providerů nemůže v budoucnu fungovat samostatně, neboť jejich současný byznys model nebude schopen čelit rychlosti rozvoje světových telekomunikací a zvyšujícím se nárokům zákazníků,“ vyjadřuje své obavy Roman Řezníček.

V zahraničí třeba i 5G

Konsolidace je tedy tématem v Česku, co se ale děje v rámci telekomunikací v zahraničí? Modernizace sítí a vysokorychlostního internetu LTE je tématem v mnoha zemích. Na upgrade sítě LTE se zaměřil například největší Švýcarský operátor Swisscom.

 

„Každý týden trávím v zahraničí a slýchám recenze lidí kolem mě. Mluví vždy o tom, jak se vše rychle vyvíjí. Například už se začíná hovořit o sítích 5G,“ dodává Roman Řezníček. Jedno je tedy jasné, pokud David Rusňák se svou DRFG TELCO ani Roman Řezníček se Suntel nechtějí přijít o pozitivní recenze, nesmí usnout na vavřínech a musí se hnát společně s technologiemi rychle dopředu.