Používáte WhatsApp? Máme pro vás několik skvělých triků

Aplikace WhatsApp patří dlouhodobě k velice oblíbeným aplikacím. Jedná se o chatovací aplikaci, kterou drtivá většina lidí používá místo klasických textových zpráv. Je to totiž na rozdíl od SMS mobilních operátorů zcela zadarmo. Jen se k tomu potřebuje připojení k internetu, ale to je k dostání v každé budově, respektive lidé dnes data v mobilu nepostrádají.  

Pokud také patříte k uživatelům aplikace WhatsApp, je možné, že využíváte jenom hrstku funkcí, které jsou k dispozici. Přinášíme proto několik triků, které oceníte, pokud aplikaci aktivně používáte. Možná jste o řadě z nich neměli opravdu ani tušení.  

Zrušte potvrzení o přečtení 

Vadí vám, že druhý zjistí, že jste si zprávu přečetli? Jen málokdo ví, že lze deaktivovat tuto funkci. Pokud si chcete číst zprávy tajně, aniž by druhý věděl, že jste si zprávu přečetli, pak stačí deaktivovat potvrzení o přečtení.  

Bohužel deaktivace potvrzení o přečtení má jednu mouchu, a sice funguje to jako všechno nebo nic. Buď potvrzení přečtení uvidíte vy i druhá strana, nebo ani vy a ani druhá strana. Pokud však přesto chcete deaktivovat potvrzení o přečtení, stačí zamířit do nastavení aplikace.  

Možnost odstranění dat z chatu 

Na aplikace bychom si měli dávat pozor. Naše data jsou totiž často zneužívána, aniž bychom si to uvědomovali. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí především odstranit určitá data z chatu, je možné to udělat. Opět stačí zamířit do nastavení, kde přes “Využití dat a úložiště” zaškrtnete data, která chcete z chatu smazat. Mluvíme teď například o fotografiích, videích, také o nálepkách, dokumentech či dokonce o celých zprávách. 

Možnost zjistit, co o vás aplikace ví 

Jak již bylo zmíněno, aplikace jsou dnes zloději osobních dat. V případě aplikace WhatsApp si můžete zjistit, co o vás aplikace ví. Stačí, když požádáte o výpis těchto dat. Během pár dní k vám přistane dokument, kde bude vše napsáno a obsaženo.