Máme pro vás tipy, kde strávit letošní advent

Vánoce nám pomalu ale jistě klepou na dveře. Pokud jste ještě nezačali nakupovat vánoční dárky, pak byste rychle měli začat, protože zanedlouho budou obchody naprosto vyprodané. Navíc se bude všude stát dlouhá fronta – ať už takový fronta povede ke kabinkám nebo k pokladnám, vždy v ní strávíme minimálně hodinu. Jestliže však máte dárky už dávno nakoupené, možná uvažujete, co vlastně podniknete během adventu. Pokud ještě nevíte, kde prožijete ty nejkrásnější vánoční trhy, tak vám přinášíme pár tipů.

Nejkrásnější advent zažijete v České republice!

Samozřejmě, jezdí se hlavně na vánoční trhy do zahraničí, přesto však ty nejkrásnější vánoční trhy zažijete jedině u nás v České republice. Vůni svářku, punče, grogu a taky sladké medoviny můžete čichat tradičně v Praze, ale taky v Brně nebo v Olomouci. Pokud ale toužíte po trochu jiném adventu v Česku, zajeďte si do Babiččina údolí – zde si totiž budete moct vyzkoušet ty pravé vánoční české tradice, na které se už bohužel velice často zapomíná.

Nejvíce nás láká Rakousko

Svými vánočními trhy nás však nejvíce každým rokem láká Rakousko. Nejčastěji se jezdí do nádherně osvětlené Vídně, ale taky se často zabloudí i do Salzburgu nebo dokonce i do Schladmingu. Toto město je populární hlavně v době mikulášské nadílky, protože ulicemi tohoto města putuje velice známý průvod těch nejohavnějších čertů – krampuslauf. Těchto čertů se bojí i kdejaký dospělý!

I Německo má co nabídnout!

Kromě Rakouska a kromě naší krásné České republiky můžeme zavítat na krásné zahraniční vánoční trhy i do Drážďan nebo do Regensburgu – tedy do Německa. I sem rok co rok jezdíme velice pravidelně. Nejčastěji si odtud odnášíme originální hrnečky a nejvíce jsme vždy dojati z krásného náměstí, které je vždy fenomenálně osvětleno. Kromě Dráždaň a Regensburgu zavítáváme taky do Norimberku.