Minimalistická ložnice. Jak na ni?

Při zařizování ložnice bychom se měli držet jistých pravidel. Přece jenom se v ložnici musíme cítit dobře, neměli bychom v žádném případě malovat zdi na červeno nebo na podobné křiklavé barvy, jelikož bychom nemuseli v noci zabrat. Ložnice by se měla nést v romantickém, něžném a jednoduchém duch. Naprosto ideální a vkusný je minimalistický styl. Ten se do ložnic zcela hodí, je něžný a člověka na první pohled uklidní. Otázkou je, jak ložnici zařídit do minimalistického stylu? 

Nabízí se nejdříve otázka, co je to minimalistický styl? Minimalistickým stylem se rozumí styl, který se nese v jednoduchém, něžném tónu. Pokoj v takovém stylu je zařízen jednoduše, rovnoměrně, nevyčnívají žádné křivky ani nábytek. Vše je v rovině, s jemným a méně nápadných odstínech, které však společně dotváří interiér, jenž se stává jedinečným a výjimečným.  

Při zařizování minimalistické ložnice se sází především na černobílou kombinaci, taky se však nezavrhují béžové, šedé nebo přírodní odstíny barev.  

V minimalistických ložnicích hrají hlavní roli pokojové rostliny 

Je však třeba poznamenat, že v minimalistických ložnicích hrají hlavní roli pokojové rostliny. Ty mají nejen estetickou a vkusnou funkci, kromě jiného dodávají prostoru osobitost a zcela nahrazují drahé čističky vzduchu. Funkcí květin je totiž pročistit, případně zvlhčit vzduch.  

Ať v ložnici volně stojí zrcadla 

Pokud plánujete zařídit ložnici do minimalistického stylu, měli byste investovat do zrcadel různých velikostí. Ty však nevěšte na zeď, ale právě je jen ledabyle položte na zem a opřete o zeď. Volně stojící zrcadla jsou také dalším poznávacím znamením minimalistického příbytku. Navíc se podílí na optickém zvětšení prostoru, o čemž ostatně ví jen málokdo, že to takto funguje. Zrcadla také na rozdíl od jiných doplňků nepůsobí nijak rušivě.  

Když ne barvy, tak textury 

Chcete si zařídit ložnici do minimalistického stylu, ale nejste milovníkem nebo zastáncem nejrůznějších barev? Vsaďte na textury. Do ložnice ostatně takový pletený přehoz, komplikovaný koberec nebo podobné doplňky patří!