Tři destinace, kam odcestovat po dlouhé země

I když zima nebyla letos tuhá, stejně byla dlouhá a mnoho lidí potřebuje po dlouhé zimě vypadnout a dobít baterky. Jenže kam po zimě odcestovat? Nabízí se mnoho destinací, ale kde je po zimě už krásně a teplo? Kde se dá už po zimě skočit do moře, jelikož je příjemně teplé? Poradíme vám rovnou tři destinace, do nichž se vyplatí v tomto období vycestovat.  

Bali 

V poslední době se jezdí na Bali, což je oblíbená destinace, která je tropickým rájem. Leží skoro na rovníku a právem se Bali říká tropický ráj na zemi. Bali je lákavé především pro své nízké ceny, i když letenky sem nepatří k nejlevnějším. Za přijatelnou cenu však nakoupíte jak jídlo, tak také ubytování a další věci.  

Během hlavní sezony se zde sezona pohybuje kolem třiceti stupňů Celsia, co se týče teploty moře, to je stejně teplé. Samozřejmě se zde domluvíte anglicky, ale jinak zde vévodí indonéština a balijština.  

Katar 

Katar je jednoznačně destinací, který má ohromný turistický potenciál. Najdete ho v části Perského zálivu, konkrétně v jihozápadní části. Letenky sem koupíte za osm tisíc korun, dokonce sem jezdí i přímé linky z Prahy, a tak cestování nebude dlouhé, únavné nebo zkomplikované několika přestupy.  

Co by vás mělo na Katar lákat? Lákadlem jsou především zdejší starověká skalní města nebo osady, také pouštní architektura, která je naprosto jedinečná. Na pobřeží se rozprostírají zajímaví resorty, které jsou velice luxusní, také hromada hotelů. Pláže jsou ideální jak na ranní procházky při východu slunce, tak na večerní běh, kdy budete chtít něco udělat pro své zdraví.  

Guadeloupe 

Pokud se chcete vydat na nádherný ostrov, měli byste se vydat na Guadeloupe. Tento ostrov je doslova plný protikladů – na jedné straně najdete slunné pláže a bílý písek, na straně druhé najdete sopku a větrná místa či tropický prales. Co vás však potěší, tak je zdejší počasí, které je krásné po celý rok. Letenky se pohybují v cenovém rozmezí kolem patnácti tisíc korun.