Znáte italské Gargano?

Itálie je každým rokem velice oblíbená. Jezdí sem mnoho turistů, kteří jsou přímo nadšení do této krásné země s tak krásným mořem a ještě krásnějšími památkami. Je však nutno podotknout, že Itálie je oblíbená jenom na určitých místech. Nejraději se jezdí do různých mořských oblastí, někteří jezdí hlavně do Benátek nebo třeba do Říma, ale co takhle zamířit do italského Gargana?

Italské Gargano leží v jižní části stejnojmenného poloostrova. Právě tento poloostrov patří k těm nejhezčím místům celé Itálie, přesto není ani zdaleka tak hojně navštěvovaný, jako právě jiná místa v této velice krásné, byť ekonomicky zadlužené zemi. Gargano je známé hlavně díky svým bílým domům, které při svítání krásně zrůžoví.

Informace o zdejším kraji:

Tato oblast byla velice známá hlavně svou chudobou, protože byste zde asi nenašli nějaký průmysl. Nevedlo se zde dokonce ani zemědělství, kterému se daří takřka všude. Čím se však tato oblast mohla pyšnit, tak bylo krásné moře a velice čistá příroda. Mimo to je tu takový zvláštní, nadměrně čistý vzduch, který jen tak někde není. Jediné, čemu se tu dařilo, tak byly olivy nebo rybolov. Ani majitelé dolů na kámen si nepřišli na špatné výsledky pokaždé.

Jelikož je tu však tak krásná příroda a tak krásné moře, stala se z Gargana velice oblíbená turistická oblast, i když konkrétně Češi k ní nemají zrovna blízko. Díky turistickému ruchu zde vznikl dokonce i park, konkrétně zalesněný národní park zvaný Forestra Umbra, díky kterému tato pláž obdržela modrou vlajku za čistotu a taky za dodržování ekonomických norem.

Neubytujte se v hotelích, ale v kempech!

Toto místo je krásné i pro aktivní dovolenou, protože místo hotelu se zde můžete ubytovat v kempu, které jsou uprostřed olivových hájů, jež uchvátí i ty, kteří olivy naprosto nesnáší. Tato přírodní oblast je mnohem oblíbenější pro ubytování, protože betonové zdi jenom kazí celkový přírodní efekt této krásné čisté oblasti.

Mezi olivovými háji se nachází buď klasické stany, nebo dokonce i karavany či bungalovy. Na mnohých místech najdete dokonce i provizorní apartmány. Tyto možnosti ubytování jsou hlavně cenově velice přijatelné, proto by byla chyba je nevyžít.