Vánoční truhlíky letos zvládnete sami. Co si nachystat už dopředu?

Letos se to může povést i vám – vlastní ozdoby na vašich oknech. Nemusí se přitom jednat o nic, co byste složitě potřebovali shánět v obchodě. Pro jedno okno budete potřebovat maximálně stokorunu, a to si ještě dekorace necháte na příští rok. Jak na to? 

Nádhera za okny 

Milujete zimní čas a Vánoce u vás rozhodně mají zelenou? Dejte to znát do širokého okolí! Závěsy nebo jiné dekorační látky v oknech mohou letos skrývat skutečně působivé dekorace. Není přitom vůbec potřeba, aby vám s tím pomáhala floristka. Vše zvládnete sami.

Nachystat květináč

Jako první si nachystejte vhodný květináč. Na delší okna se hodí truhlíky. Ty naplňte pár kamínky nebo těžším pískem a zasypte zeminou až po okraj. Dobrý základ vám umožní mít nádherné ozdoby i v případě prudšího větru. 

Hurá do přírody

Pokud nechcete platit nesmyslné částky v obchodech, vydejte se na příjemný výlet. S sebou si vezměte dostatek tašek, bedýnek od ovoce, nebo třeba kartónových krabic. Můžete si také přírodniny nosit z procházek postupně a ponechat je na balkóně. A co že to vlastně budeme potřebovat? 

Větvičky, větvičky

Dejte se do stříhání nízkých větviček jehličnanů. Vyberte tu borovici, jindy zase smrk nebo jedli. Stačí jen výhonky, které jsou dlouhé zhruba jako vaše předloktí. Větvičky následně zapíchnete do vašeho květináče a vytvoříte pelíšek pro ozdoby. 

Hvězdy z lina? Proč ne

V přírodě si můžete nalámat také tlustší větve ve stejné délce. Pro jeden truhlík postačí tři. Na ně nalepíte bílou hvězdu. Tu si zakoupíte v obchodě, nebo si ji třeba jednoduše vystřihnete ze světlého linolea, které vám zbylo od stěhování. 

Bílá mašle, a je hotovo

Nyní budete potřebovat ještě další bílé nebo červené ozdoby. Ty si můžete vyrobit například tak, že postříkáte zimní traviny nebo malé větvičky bílou barvou, nebo si zakoupíte zapichovací červenou látkovou vánoční hvězdu. Na truhlík uvažte mašli, a je hotovo.