Pokojovky zdobí interiér. Ale odkud vlastně pochází?

Umíte si představit, že by váš obývací pokoj byl bez pokojových rostlin? Umíte si představit, že by pokojovky nezútulňovaly vaše bydlení? Pokojové rostliny se zkrátka staly naprosto nedílnou součástí domácností. Bohužel mnozí pěstitelé si o pokojových rostlinách nezjistí všechno. Například jen hrstku pěstitelů zajímá, kde se jejich pokojovky vlastně vzaly, kde mají své kořeny. Je to velká škoda, že se konkrétně o tuto informaci nezajímá více lidí, protože je to tak zajímavé! 

Řasokoule zelená ze Skotska a Japonska 

Řasokoule se v posledních letech stává nedílnou součástí moderních domácností. Jedná se o roztomilou pokojovou rostlinu, které stačí jenom láhev s vodou a přežije prakticky kdekoli. Libuje si především ve studené vodě, i proto by ji každý pěstitel měl dávat v noci do lednice. Pokud ji do lednice dávat nechcete, přihoďte jí do láhve nebo akvária kostky ledu. Otázkou však zůstává, kde se koule vlastně vzala? O jejím původu se vedou spory. Někteří tvrdí, že její kořeny sahají až do dalekého Japonska, jiní se zase domnívají, že doputovala do Evropy ze Skotska.  

Orchidej z Jižní Ameriky 

Orchideje patří k nejčastěji pěstovaným kvetoucím pokojovým rostlinám. Nemůžeme se tomu divit, vždyť se jedná o velice krásnou pokojovou rostlinu, která přinese do domu kus elegance. Je ale pravdou, že její pěstování nepatří zrovna k nejjednodušším činnostem. Orchideje mají své specifické požadavky, kterým ne každý umí vyhovět. Co se týče jejích kořenů, ty sahají až do Jižní Ameriky. Zde ji dokonce stále můžete vidět ve volné přírodě. Nejčastěji ji najdete rostoucí na kmenech stromů.  

Monstera z Mexika 

Monstera je oblíbenou rostlinou především mezi začínajícími pěstiteli. Tomu se nemůžeme divit, vždyť se jedná o zcela nenáročnou pokojovou rostlinu, která zdobí každý moderní interiér. Co zrovna nemá v lásce, tak jsou přímé sluneční paprsky, jinak však bude krásně žít a růst v jakékoli části domu. A odkud že pochází? Její kořeny sahají až do barevného Mexika.