Použít ubrus nebo stačí jen prostírání? Víte, kdy použít jaký bytový textil?

Zejména v moderních domácnostech se s ubrusy už moc nesetkáte. Řada lidí je toho názoru, že ubrusy se už nenosí, ovšem na prostírání nedají v mnoha případech dopustit. Ve skutečnosti by neměli dopustit ani na ubrusy, které sice nemusí mít na stole neustále, ale jsou chvíle, kdy je ubrus zapotřebí. Kupříkladu mluvíme o mimořádných příležitostech, při kterých není dobré, když stůl zůstane takzvaně “holý”. 

Určitě vždycky chcete obědvat vkusně. I proto pod talíř dáváte alespoň prostírání, když nejste zastáncem ubrusu. Jak ale bylo zmíněno, jsou okamžiky, kdy byste ubrus měli vytáhnout. Kdy po tomto bytovém textilu tedy sáhnout? 

Slavnostní večeře, obědy či snídaně. K nim ubrus patří 

Jak již bylo vícekrát zmíněno, ubrus by měl být součástí stolů ve chvíli, kdy mluvíme o mimořádné události nebo o slavnostní večeři, obědě nebo snídani. Když stolujete při mimořádné příležitosti, stůl by měl být skutečně hezky ozdoben a prostírání v tomto případě není dostačující.  

Ubrus samozřejmě nemusí být nijak výrazný. Může být moderní a jednobarevný. Vše by ostatně mělo ladit do nějakého tónu, od něhož se odrazíte i při výběru ubrousků. Když už jsme u ubrousků – doporučujeme mrknout na internet a ubrousky podle nějakého návodu složit do zajímavého tvaru. Dodá to slavnostní tabuli šmrnc! 

Ubrusy součástí i romantických večeří 

Kdy byste se také neměli spokojit jenom s prostíráním, tak jsou jednoznačně i romantické večeře. Při těchto událostech byste měli sáhnout hlavně po krajkovém ubrusu, který je doslova synonymem romantiky. I když jsou možná moderní trendy trochu jinde, krajové ubrusy se pro romantickou večeři víc než hodí. A zas tak nemoderní opravdu nejsou.  

Také jsou pro tuto událost vhodné i ubrusy s paspulí, ažurou nebo s mašlí či různými výšivkami. Vyšité geometrické tvary taky nemusí být úplně na škodu.