Jak se správně starat o kaktusy?

Každá domácnost je bez květin naprosto smutná. Květiny jsou něco, co dokonale doplňuje domácnost. Pomáhají ji zabydlovat a zútulnit. Pokud máte nějaký volný roh, nebojte se do něj dát nějakou hezkou, vysokou květinu, díky čemuž už roh nebude tak smutný, jakým se zdál na první pohled být.

V současné době je nutné říct, že mnoho lidí se květin v domácnosti bojí. Je to třeba tím, že se bojí o ně starat. Většina lidí totiž žije v domnění, že si o sobě myslí, že se o květiny neumí dobře postarat. A raději, než by jim dovolili umřít, se rozhodnout je radši nekupovat. Je však nutno poznamenat, že existují nějaké druhy květin, které nepotřebují skoro žádnou péči, a tak jsou právě pro takové amatéry v oblasti zahradničení to pravé.

Pokud tedy patříte mezi tyto zahradníky amatéry, pořiďte si do své domácnosti například květinu Zamioculcas, což je rostlina, která nepotřebuje nějakou přehnanou péči. Díky tomu, že má listy příjemně lesklé, znamená to, že stále vypadá živě, i když jste ji pěkně dlouho nezalévali. Jednou týdně ji však raději zalijte, ať vám přece jenom neuhyne.

Jako další jsou vhodné na takové pěstování třeba sukulenty, které se nepotřebují takřka vůbec zalévat, stejně jako kaktusy. Další možnou variantou květin jsou právě zmiňované kaktusy, o nichž panuje mýtus, že se nemusí takřka vůbec zalévat. Jednou za čas se však zalít musí – kdy?

Kaktusy je třeba zalévat!

U kaktusů by neměla být půda nikdy úplně vysušená. Na druhou stranu se však nesmí kaktusy zalévat přímo do květináče, ale zalévají se vždy do misky, kdy se chvilku nechá na to, aby se kaktusy napily, a pak se voda vylije. To samé platí například i u zalévání orchidejí.

U kaktusu je však pravda, že půda v sobě většinou tu vodu poměrně dlouho drží, proto není třeba zalévat je denně nebo týdně. Dbejte však na to, aby nebyla půda opravdu vysušená, protože pak se nemůžete nikdy dočkat krásných květů, které vyrostou právě na tomto kaktusu.

Jaké druhy kaktusu patří mezi nejčastěji pěstované?

Mezi nejčastěji pěstované patří rozhodně takové kaktusy, které mají vysokou šanci rozkvést. Nejčastějším druhem je rozhodně Astrophytum, což je dekorativní kaktus, který je zakulacený a nemá takřka žádné trny. Na jeho vršku však při správném pěstování vyroste obrovský květ, který je pak vaší chloubou a pýchou.

Pokud byste však netoužili po takovém kaktusu, který má tendenci vykvést, sáhněte po Echinocactusu, který je známý tím, že je poměrně baculatý a má pravidelně uspořádané trny. Tento druh je taky dekorativní, květy na něm nerostou, za to však miluje sluníčko a hlavně teploučku. Ostatně to milují všechny kaktusy.