Škoda má nového šéfdesignera – kdo to je?

Ve světě technologií dnes probíhají nejrůznější změny a novinky. Týkají se nejen sociální sítí, ale taky nových startupů či aplikací. Do světa technologií však spadají i nějaké novinky z oblasti automobilového průmyslu. Například aktuálně se zde dějí, panečku, věci! Současného šéfdesignera Jozefa Kabaně totiž nahrazuje někdo jiný! Kdo to je?

Už uplynul nějaký ten pátek, kdy vyšlo na povrch, že nečekaně odchází ze své pozice šéfdesignér slovenského původu – Jozef Kabaň. Právě tento muž se podílel na mnoha známých designech – tedy hlavně na designu Škoda Octavia, dále Škoda Fabia nebo třeba i Škoda Superb či Škoda Kodiaq. Všechny to poměrně šokovalo, ale on jen přestoupil do automobilky BMW – chytil tak novou výzvu za pačesy.

Dlouho se za něj hledala náhrada, protože za někoho tak dobrého a kvalitního se jen stěží najde nový člen, kterého přijmou do této „Škoda rodiny“. Dnes se však konečně po tolika měsících ukázal ten, kdo na Kabaňovo místo přijde.

O koho se vlastně jedná, jakou má za sebou kariérní dráhu a pro jaké automobilky pracoval?

Novým šéfdesignérem se stává dokonce Němec – a to třiapadesátiletý muž jménem Oliver Stefani. Pro něj je automobilka Škoda také značnou výzvou, kterou se rozhodl chytit za pačesy. Přechází totiž z automobilky Volkswagen, kde už jedenáct let působil jako vedoucí design interiéru.

Ve Volkswagenu se tedy pohyboval už od roku 1992. Podílel se hlavně na vývoji automobilů Polo, Jeta, Tiguan nebo třeba Golf či Passat, kteří se řadí do současné generace nových automobilů automobilky Volkswagen. Mimo to má za sebou poměrně zajímavou dráhu i v Audi či v Seatu.

Kdy nastoupí do funkce?

Oliver Stefani nastoupí už nastoupil, konkrétně prvního září. Pro mnoho školáků začala nová školní dráha, pro Olivera se rozjela nová kariéra v nové společnosti.