Jaké jsou módní mýty, kterým už dlouho věříme?

Móda je oblast, v níž se orientují hlavně ženy. Právě ženy jsou hlavně ty, které většinou moc dobře vědí, co mají nosit a kdy to mají nosit. Jenže mnoho žen žije v domnění, že pruhy třeba rozšiřují, což však není tak úplně pravda. Nevěřte všemu, co se povídá. Hlavně nevěřte následujícím mýtům, které jsou velice rozšířené, ale bohužel mylné.

Mnoho žen se v módě orientuje natolik, že se obloukem vyhýbají aktuálním módním hříchům. Ovšem taky se vyhýbají i různému oblečení či různým vzorům, o kterých se doslechly, že rozšiřují, zpevňují či něco jiného. Jenže většina těchto věcí je mylná, proto se pojďte s námi seznámit s módními mýty, které už dlouho kolují v módním světě.

Vodorovné pruhy rozšiřují?

Mnoho žen si myslí, že vodorovné pruhy se nesmí nosit, protože zkrátka rozšiřují. Na druhou stranu nosí hlavně svislé pruhy, které údajně mají zeštíhlovat, ale právě toto je ten největší mýtus a klam, který koluje světem módy.

Nejde o to, jestli jsou pruhy vodorovné nebo svislé, ale jde hlavně o to, jak husté rozestupy jsou mezi nimi a jak moc tmavé jsou. Pokud máte drobnou postavu, můžete si vzít například tenké pruhy, pokud však mají stejnou šířku. Pakliže však máte velikost L a jiné, zvolte raději větší vzor. Světlé pruhy by měly být širší než ty tmavé.

Černá rozhodně nezužuje za všech okolností!

Mnoho lidí žije v domnění, že černá zeštíhluje naprosto kdykoliv, ale není to zdaleka pravda. Černá sice zeštíhluje, ale ne vždycky za všech okolností. Dbejte na to, abyste si kupovali přesné velikosti, nikoliv nějaký obrovský hábit. V té formě vás rozhodně nezeštíhlí.

Pokud toužíte po zakrytí bříška, pak zvolte sukni do pasu – samozřejmě černou. Ta vám postavu rozhodně zeštíhlí. Ovšem vyhněte se áčkovým sukním, tedy rozšiřujícím se sukním – i kdyby byly černé, tak vás bohužel zeštíhlit nepomůžou.