Tři místa, která se na Slovensku musí vidět a prožít

Kam se vydat na prodloužený víkend? Nemusíte objíždět známá místa v České republice, nemusíte se vydávat ani daleko do zahraničí, stačí, když sednete do auta a vydáte se směr Slovensko. Doba dovolených je sice v plném proudu, ale mnozí lidé už mají sovu několikatýdenní dovolenou za sebou, přesto by ocenili ještě krátký prodloužený víkend, během kterého by se vydali prozkoumávat krásná místa světa. A Slovensko rozhodně krásná místa nabízí, jenom je třeba vědět, jaká se nesmí přehlédnout.

Slovensko je známé svou přírodou. V současné době se jezdí zejména do Nízkých a Vysokých Tater, kde se podnikají různé výšlapy a túry, které se rozhodně zařazují mezi nejkrásnější zážitky našich životů. Každý den se jednotlivé vrcholy Tater zdolávají a lidé si odnáší nezapomenutelné pocity, jež příroda umí v člověku zanechat.

Pokud nejste milovníky přírody, měli byste zamířit někam jinam, a sice na místa, která je třeba nejen vidět, ale také je třeba je prožít. A my vám přinášíme hned tři tipy, které se vám jistě budou hodit.

1) Slovenská Tatralandia

Milujete aquaparky a řadíte se mezi vodní živly? V tom případě je nutné, abyste navštívili slovenskou Tatralandiu. Jedná se o největší aquapark na Slovensku a najdete ho u Liptovského Mikuláše. Jedná se o skutečně krásné místo, které je určené nejen dětem, ale také dospělým, kteří si potřebují na chvilku oddechnout a užít si život.

2) Zoo kontakt

Milujete zvířata? Nesmíte minout Zoo Kontakt, kterou také najdete v Liptovském Mikuláši. Jedná se o krásnou zoo, která je plná nejen známých zvířat chovajících se na farmách, ale také je to místo, kde si můžete užít blízkost mezi vámi a exotickými druhy zvířat, jako jsou lvi, tygři nebo pštrosi.

3) Tatrapolis

V Liptovském Mikuláši se také nachází i zábavný park Tatrapolis, kde najdete skutečně všechno, co jste v životě chtěli vidět a zažít. Ocitnete se najednou v Londýně i v Paříži a zažijete atrakce, které byste zažili nejblíže v Itálii.