Největší ostrov oblasti Tisíc ostrovů

Wolfe Island je kanadský ostrov, který je opředen historií a je zároveň i poklidným místem k bydlení. Jestliže tedy plánujete cestu do Kanady, nezapomeňte do itineráře zahrnout i tento ostrůvek.

Každou hodinu se den co den z kanadského města Kingston vyloďuje trajekt, který přes jezero Ontario pluje na Wolfe Island – největší ostrov oblasti Tisíc ostrovů.

Odkud ostrov získal své jméno?

Původní obyvatelé ostrov pojmenovali Ganounkouesnot, což ve volném překladu znamená “velký ostrov povstal”. Ovšem   průběhu let byl přejmenován francouzskými kolonisty na Grand Isle, a své konečné jméno pak Wolfe Island získal v červenci roku 1792, kdy byl pojmenován podle  britského generála Jamese Wolfa.

Co všechno se dá na ostrově podniknout?

Wolfe Island je perfektním relaxačním místem, kde si můžete dělat, co chcete. Je to ostrov, kam můžete utéct od všech povinností a každodenního stresu, lehnout si k vodě a nad ničím nepřemýšlet. Pokud jste typ člověka, který raději odpočívá aktivně, můžete si s sebou vzít kolo a trochu se projet krásnými uličkami, zahrát si golf na hřišti, projet se na koni, půjčit si loďku a plachtit na jezeře, rybařit nebo kempovat.

Ostrov je velice známý pro své sněžné sovy a volavky, takže jestli jste vášnivým pozorovatelem ptáků, máte o důvod víc Wolfe Island navštívit.

Jak se na Wolfe Island dopravit?

Existuje jen jedna možnost, jak se na Wolfe Island nebo z něj dostat, a tou je trajekt. Obyvatelé ostrova si svůj denní život musí naplánovat podle rozvrhu trajektu, který ostrov opouští každou hodinu. Pro někoho otrava, pro druhé skvělá příležitost, jak se socializovat.

Kapacita trajektu je dostačující, může přepravit 55 aut a 294 pasažérů. Plavba trvá přibližně 20 minut a dává pasažérům možnost užít si krásný výhled na okolní ostrovy a pobřeží města Kingston.

Nejstarší dům na ostrově – The Old House Museum

Říká se, že dům přistěhovalkyně Antoine LaRush, která na ostrově byla mezi prvními, je nejstarší na ostrově. Nikdo sice přesně neví, jak je dům starý, ale lidé jej za nejstarší rádi označují. Dnes slouží jako muzeum a nachází se v něm plno historických předmětů a naučných textů.