7 věcí, které jste o Praze (ne)věděli!

V Praze je draze. To víme všichni, i ti, kteří v Praze nebydlí. Ale někdo z nás by si tam přece jenom nějaké bydlení hledat mohl, ať už se stěhuje za prací a nebo je okouzlen krásami našeho nádherného, historií nabitého, hlavního města. A právě proto by se měl o Praze dozvědět co nejvíce, znát každý zapadlý kout, mít ponětí o každé atraktivitě města. Praha je označována za jedno z nejkrásnějších měst na světě a níže je sedm nejzajímavějších důvodů, proč tomu tak je.

Pražská nej

První, co musíte v Praze vidět, je Pražský hrad. Dominanta města, tyčící se na kopečku u Vltavy, se svou rozlohou 7, 28 hektarů zapsala do Guinessovy knihy rekordů a pyšní se tak titulem největšího hradu na světě.

Město nese také přízvisko “stověžatá Praha”. Jako první věže spočítal Bernardo Bolzano, který došel k číslu 103. Ovšem nadšenci jich v roce 2010 napočítali přes 500. K úplně přesnému číslu možná nedojdeme nikdy, ale víme, která z věží je nejvyšší a kolik měří. Největší je satelitní Žižkovská věž, která sahá do výšky 216 metrů.

Dalším “nej” je Strakonická ulice, dlouhá 16 kilometrů, což jí dělá tou nejdelší ulicí v Praze.

Každé malé dítě ví, že Prahou protéká řeka Vltava. Ale málokdo už ví, že se na jejím území, dlouhém 31 kilometrů, nachází 18 mostů!

Milovníci kávy jistě ocení návštěvu nejstarší kavárny v Praze. Je jí kavárna Slávia, která se nachází na Národní třídě hned naproti Národního divadla. Otevřena byla v roce 1881 a navštívilo ji už několik slavných osobností. Mezi ty stálé patřili například pan Werich, Šimek a Grossman.

Václavské náměstí by mělo být velké jako 15 fotbalových hřišť a do parku Stromovka se vleze několik nadšenců s piknikovými koši. Svou rozlohou 115 hektarů je totiž největším pražským sadem.