Jak vybrat šaty dle postavy?

Sice je léto už za námi, ale existuje celá řada událostí, na které si můžeme vzít oblíbené šaty. Nejen, že se pomalu bude blížit plesová sezona, ale také existuje další řada akcí, na které se zkrátka nic jiného, než právě vkusné, elegantní šaty musí vzít. Jsou to například stužkovací večírky, dále také svatby, slavnostní oslava narozenin, večeře s přítelem, výročí či například návštěva divadla nebo jiné kulturní instituce. Právě pro takové chvilky jsou šaty tou nejlepší volbou.

Ovšem většinou se vám stává, že některé šaty se vám sice líbí, ale nesedí vám střihem. Je nutné nejdříve dbát na to, jakou vlastně máte postavu, a podle toho se můžete rozhodnout hledat konkrétní šaty. Šaty sice sluší každé ženě, ale každá žena musí vědět, jaký střih si vlastně můžete dovolit. Ne každý střih šatů sluší každé postavě.

Jaký střih šatů každé postavě přece jenom sluší?

Jedny šaty jsou však výjimkou. Ty sluší nejen štíhlým postavám, ale také baculkám – také si v nich najdou zalíbení i takové ženy, které jsou postavově v tvaru hrušky. Jsou to šaty, které jsou do pasu upnuté, tudíž se zvýrazní ženskost, ale od pasu jsou skládané, tedy rozšiřují se. Díky tomu se vždy zamaskuje i příliš hubená postava, která nabude na kilech, ale také se zamaskuje větší zadeček, který nepůjde ani vidět, či se dokonce skryjí i nadbytečná kila tkvící na stehnech.

Jaké šaty by měly volit vysoké ženy?

Pokud vaše nohy sahají až do nebe, rozhodně byste si neměla oblékat klasické šaty, které jsou délkově sotva pod zadek. Jelikož vaše nohy opravdu jsou velice dlouhé, musíte si uvědomit, že se nehodí mít krátké šaty. Rozhodněte se raději pro úzké společenské šaty, které jsou délkově alespoň ke kolenům. Na plesy se nebojte zvolit si vkusné dlouhé šaty, k nimž dáte oblíbené podpatky.

Na jaké šaty by si měly baculky dát pozor?

Pokud však jste pevnější, pak si zvolte všechny šaty kromě těch, které jsou bez ramínek. Díky tomu, že jsou šaty bez ramínek, by vám nepříjemně mohly vylézt tuky na pažích. Není to nic hezkého. Raději vždy volte takové šaty, které mají co nejvíce vyplněný krk – třeba krajové šaty ve stylu Japonska jsou velice oblíbené a baculkám nejvíce sluší. Jsou mimo to velice moderní.