Indie plná tulipánů. Navštivte největší zahradu v Asii

Když se řekne slovo „tulipán“, všem se vybaví zejména jaro a taky Amsterdam. Obecně Nizozemsko je plné těchto nádherných, jarních květin, ovšem v současné době se jich hodně vyskytuje i v největší zahradě v Asii. Kdo by to byl čekal, že se do Indie bude jezdit především za tulipány a nikoliv za zdejší kulturou a nádhernými památkami!

Tulipány začnou kvést ve zdejší nádherné zahradě nazvané Indira Gándhí Memorial Tulip Gardem, která je skutečně největší svého druhu v Asii. Možná právě díky tomuto faktu to bude nová turistická atrakce, za níž se budou sjíždět lidé z celého světa. V současné době se dokončují finální úpravy a tulipány zatím začínají kvést, ovšem už nyní je jasné, že ročně zde vykvete více jak 1,25 milionů květin. Umíte si to vůbec představit? Pokud ne, je načase se vydat do Indie.

Kdy se do zahrady vydat?

Jelikož se jedná o zahradu plnou zejména tulipánů, vydat byste se sem měli v dubnu, případně v květnu. To je totiž období, kdy tulipány rostou nejvíce. Díky tomu, že se v zahradě nachází tolik tulipánů, má zahrada opět jiný nádech. Zdejší obyvatelé zahradu nazývají rájem na zemi. Předpokládejme, že to ráj skutečně je, protože nic nesvědčí o opaku.

Konkrétně tulipány tu samozřejmě nerostou po celý rok. Záleží vždy na aktuálním počasí, ale většinou se růst tulipánů odhaduje na tři týdny až měsíc.

Kolik druhů tulipánů zde uvidím?

Co se týče počtu druhů tulipánů, máte se skutečně na co těšit. V současné době se zde nachází 1,25 milionů tulipánů a více než 50 druhů této květiny. Letos se na zahradu zasadily i zbrusu nové odrůdy tulipánů, což ocení nejeden návštěvník této dech beroucí zahrady.

Indie tak začala konkurovat oblíbenému Nizozemsku. Jestli však přiláká tolik turistů, jako Nizozemsko rok co rok, to je zatím ve hvězdách. Dobře našlápnuto však zahrada rozhodně má.