Blejzry vévodily letošnímu létu

I když je léto už za námi, měli bychom se za ním ještě pootočit. Přece jenom se letos neslo ve znamení nejrůznějších módních trendů a minimálně některé stojí za zmínění, povšimnutí nebo připomenutí. Třeba takové sandálky, které se ovázaly kolem kotníku. To byl doslova trend číslo jedna letošního roku. A to nemluvíme o blejzrech, které se nosily, i když venku panovala třicetistupňová horka.  

Jelikož jsou blejzry po celý rok každodenní uniformou a jelikož z módy pravděpodobně nevyjdou, vyplatí se vědět, jaké třeba panovaly letošnímu létu. Jakého byly střihu a z jakého byly materiálu? To je otázkou.  

Vedl bezesporu len 

Len neboli lněné blejzry – to byl hit letošního léta. Je pravdou, že blejzry se dnes vyrábí z nejrůznějších materiálů, ale během léta se ocenil právě len, který je sice mačkavým materiálem, ale v létě dokonce uměl chladit. Navíc se jedná o zcela přírodní materiál, a právě přírodní materiály jsou v současné době, kdy se neustále snažíme být ekologičtí vyhledávané.  

Jak již bylo zmíněno, len nás dokázal i během parného léta ochladit. Pyšní se zejména svými termoregulačními schopnostmi a jelikož je minimalistický, zamilují si ho naprosto všichni – jak milovníci extravagance, tak konzervativní jedinci.  

Když blejzr, tak volného pánského střihu 

Pokud sledujete módní svět delší dobu, pak vás jistě nepřekvapí, že i během léta vedly především blejzry střižené oversize, které byly v pánském stylu. Kromě nich se však začaly prosazovat i blejzry velice krátkých střihů nebo blejzrové vesty, které byly takovým retro módním kouskem. Ovšem co je retro, to je in, takže to ženy kupovaly s radostí.  

U zkrácených blejzrů se však na malý okamžik ještě zastavme. Jedná se o kousek, který zase jinak zvýrazňuje ženskou siluetu. Umí ji opticky prodloužit, ale na druhou stranu je pomyslným odlehčením celého outfitu.