Cestování jinak: Vydejte se za literárními hrdiny!

Máte rádi literaturu? Je pro vás čtení dobrého příběhu krásným způsobem, jak na chvíli uniknout realitě? Určitě se někdy ztotožňujete s hlavním hrdinou a představujete si, jaké by to bylo, jít v jeho stopách, zažívat to, co zažíval on.  Vycestujte do míst, která sloužila jako literární inspirace známých i méně známých autorů a poznejte kouzlo, které spisovatele tak uchvátilo.

Neapol Eleny Ferrante

Tajemná spisovatelka napsala tetralogii o Eleně a Lině, dvou hlavních hrdinkách, jejichž příběh zasadila do Neapole. Sice uvidíte, že násilím a nemocemi, které jsou v knize vyobrazené jako každodenní chléb neapolských obyvatel, se už dnes nesetkáte, zato poznáte, že chaos, nepořádek a špína jsou synonyma, která by se pro Neapol dala použít.

Dobrodružství s motocyklem

Dobrodružná pouť, kterou spolu podnikli Ernesto Che Guevara a jeho přítel Albert Granada, byla zaznamenána do deníku a později vydána pod názvem Motocyklové deníky. Pro mnoho lidí je tato kniha pohonem jejich vlastních tajných tužeb po dalekých, dlouhých a napínavých cestách, které by jim jakkoli mohly změnit život. S Motocyklovými deníky se vydejte objevovat kouzlo Latinské Ameriky a poznejte její divokou přírodu, pozůstatky dávných kultur a tropické pokrmy. Vše za řvoucího zvuku motorek.

S batohem do Rumunska

Pokud máte raději spíše ticho přírody a venkova, vydejte se s batohem do poklidného rumunského Banátu. Na tomto místě zapomenete na vaše každodenní starosti a vaše mysl se osvobodí od všech pochmurných myšlenek. Nechcejte se vtáhnout do minulých dob našich předků – v 19. století zde Češi založili šest vesnic: Gerník, Rovensko, Svatou Helenu, Bígr, Eibentál, Šumici a zaniklou Svatou Alžbětu. Ti do Banátu přišli za vidinou lepšího života, ovšem čekaly je pouze drsné životní podmínky.

Do Banátu jezdí v sezoně pravidelně spoje z Prahy, stačí tedy sbalit batoh, vzít si pár dní olna a vyrazit!