Zajímavosti o Londýně

Díky neustále rostoucímu množství letových spojů se v současné době dostaneme skutečně do jakékoli části světa. Mezi nejpopulárnější místa se však stále řadí Londýn, který nemá o turisty nouze. Nemůžeme se tomu divit, vždyť je to jedno z měst, kam se dostaneme i bez platného cestovního pastu. Stačí nám pouze občanský průkaz, i když už není Londýn součástí Evropské unie. Pokud se do tohoto města chystáte, přinášíme vám několik zajímavostí, díky kterým se nebudete řadit mezi neznalé turisty, kteří budou jenom bloudit od památky k památce.

Towee of London

Kdo by neznal Tower of London. Jedná se o pevnost, která je jednou z těch hlavních turistických památek. V minulosti pevnost sloužila jako vězení pro vězně vyšších společenských vrstev. Kromě toho se zde také popravovalo, a to konkrétně v kamenném komplexu. Popraven zde byl například i Josef Jákobs v roce 1941. Popravovalo se zde tedy až do 20. století.

Nyní je však tato pevnost obrovským lákadlem zejména proto, že se zde uchovávají britské korunovační klenoty.

Temple Church

Málokterý turista ví, že může právě v Londýně navštívit anglickou základnu tajemných templářských rytířů. Tou základnou je takzvaný Temple Church, který najdete v londýnské čtvrti City. Zároveň se jedná o architektonický skvost, je to skutečně jeden z nejzajímavějších kostelů britské metropole.

Taxi

Projet se v taxíku po Londýně, to je sen každého turisty a dalo by se říct, že je to i povinnost. Kdyby však takové taxíky nebyly tak drahé! Ceny jsou však odpovídajícímu tomu, co musí řidiči taxíků umět. Například musí umět všechny ulice nazpaměť, musí je znát jako své boty, jinak nemohou získat licenci.

Komunistický manifest

Komunistický manifest nemusíme nijak představovat. Je to zkrátka a dobře kniha, která největší měrou ovlivnila naše dějiny. Málokdo ví, že právě tato kniha byla z veliké části sepsána v Londýně, a to konkrétně v čítárně Britského muzea.