Jak ušetřit na letenkách

Nejeden cestovatel tvrdí, že létat se dá opravdu skoro zadarmo. V případě, že tomuto tvrzení nevěříte, poradíme vám. Neutrácejte za letenky zbytečně mnoho, nakupovat výhodné letenky se hravě můžete naučit.   

V současné době je cestování letadlem opravdu velice oblíbené, přesto se řada lidí domnívá, že to leze hodně do peněz. Jenže pravdou je, že existuje několik tipů, díky kterým nebudou letenky nebo cestování letadlem tak drahé. Řiďte se našimi tipy a zjistíte, že do mnohých zajímavých destinací se vlatně můžete dostat doslova za hubičku.  

Buďte časově flexibilní  

Vyhledávat si letenky v konkrétním termínu, to se zrovna nevyplácí. Raději byste měli k hledání letenek přistupovat flexibilněji. Pokud vám bude prakticky jedno, kdy můžete odletět, najednou zjistíte, že letenky nejsou až tak drahá záležitost. Pokud si však najdete na internetu nebo v aplikaci nějakou skvělou a výhodnou letenku, doporučujeme se rozhodnout hned, jestli poletíte nebo nikoliv. Takové letenky na vás nebudou čekat.   

Nebuďte upnutí na jednu destinaci  

V ideálním případě se neupínejte na jednu destinaci. Zkrátka buďte přizpůsobiví i v tomto případě. Na světě je tolik krásných míst, o nichž jste ani netušili, že jsou tak krásná. Navíc vás leckterá destinace může překvapit.   

Začněte létat ve všední dny 

Stejně jako vlakoví soukromí dopravci vědí, že na víkend odjíždí domů vícero lidí než v týdnu, automaticky se jízdenky na víkend zdražují. Tak k tomu ostatně přistupují i mnohé aerolinky, které před víkendem taky razantně zvedají ceny letenek. Pokud tedy chcete cestovat vážně levně, raději se dívejte po letech v týdnu. Létání o víkendu se nevyplácí, hlavně vaše peněženka opravdu zapláče.  

Buďte přizpůsobiví i co se letiště týče 

Nevytipujte si jedno jediné letiště, ze kterého nutně musíte odletět. V ideálním případě buďte přizpůsobiví i k této věci. Pokud máte v dojezdové vzdálenosti vícero letišť, nechte si vyjet nejvýhodnější spoje.