Která kosmetika v zimě pleti pomáhá?

Péče o pleť je důležitá v každém ročním období, především v zimě. Jak se starat o pleť v měsících, kdy se střídají mrazy s oblevou? Takové počasí dokáže vás obličej neskutečně potrápit a je potřeba používat produkty, které pokožku ochrání v každém případě.

Důležitá je hydratace

Hydratace je důležitá jak v létě, tak v zimě. Zatímco v létě se doporučuje používat krémy s lehčí konzistencí, v zimě bychom naopak měli používat krémy hutnější. Takové krémy naši pokožku hydratují, zklidňují a zvláčňují, čímž uvolňují pnutí kůže a eliminují její podráždění. Tomu se v zimě nedá vyhnout a je proto dobré používat produkty, které disponují mastnější strukturou. Zklidňující efekt mají na pokožku přípravky s obsahem zinku, vitaminu E nebo skvalénu. Nezapomínejte ani na krémy s UV faktorem, zvláště pokud trávíte zimu na horách, kde vaši pleť pálí sluníčko.

Jak čistit pleť

Před zimou i během ní se doporučuje přejít na krémový odličovač. Ten tolik nepění a nezbavuje pleť ochranného filmu. Tonery sloužící k dočištění pleti nahraďte hydratační mlhou a zkuste minimalizovat omývání obličeje vodou. V chladném období to totiž pleti vůbec neprospívá.

A co masky a peeling?

Z pravidelné péče nevyřazujte ani masky. U těch platí opačné pravidlo než u krémů – hutné masky nahraďte jednorázovou sheet maskou. Ta pleti poskytne potřebnou výživu a regeneraci.

Častým problémem bývá blednoucí opálení z léta, které způsobuje nejednotný tón pleti. To můžeme vyřešit peelingem, který by v přípravě pleti na zimu rozhodně neměl chybět. Peeling je nutno provádět na perfektně vyčištěné pleti a jeho aplikace by měla být jemná a příjemná, nikoli bolestivá. Proto na pokožku příliš netlačte.

Tipy na produkty

Gelový peeling Hydra Végetal od Yves Rocher, hydratační pleťový krém a maska 2 v 1 s okurkovým výtažkem a jojobovým olejem od Manufaktury, superhydratační čistící pleťová maska se zeleným čajem od Garnier.

Když budete tato beauty pravidla dodržovat, nedostaví se na jaře nepříjemné překvapení podobě poškozené pleti.