Podnikáte? A máte už vyřešené BOZP a PO?

Věděli jste, že až čtyřicet podnikatelů neví, co jsou to zkratky BOZP a PO? A jelikož nevědí, co znamenají, tak je nemají ani vyřešené? V případě, že by ve chvíli, kdy jsou podnikatelé stále ještě nevědomí, přišla neohlášená kontrola ze státní správy, podnikatelé by si takovou schůzku či návštěvu za rámeček nedali, a to z prostého důvodu. Kontrola by jim totiž udělila obrovskou pokutu, která se může dotknout až několik set tisíc korun. A za nevědomost to opravdu nestojí.

Bohužel se opravdu v České republice nachází více jak čtyřicet procent podnikatelů, kteří nemají zdání o tom, co je bezpečnost práce a co požární ochrana. Jak jsme také zmínili, na nevědomost se může doplatit, proto doporučujeme co nejdříve začít podnikat bezpečně. Pokud se podniká bezpečně, žádná neohlášená kontrola vás nemůže překvapit.

Základem bezpečného podnikání je mít vyřešené BOZP a PO. Jedná se totiž o zákonné povinnosti, které jsou stíhány obrovskou sankcí, které se může vyšplhat do zmiňovaných několika set tisíc korun. Jestliže nemáte čas na to, abyste BOZP a PO řešili, raději si najměte služby společnosti, která se na BOZP a PO zaměřuje.

Zkuste to například s firmou Extéria, která v současné době nabízí zajímavý balíček služeb Klídek, který se postará o to, aby pro vás neohlášená kontrola nebyla nemilým překvapením.

Znáte balíček Klídek?

Balíček služeb BOZP a PO, který je trefně nazvaný Klídek, je plný pravidelných činností, které jsou potřeba k tomu, aby se splnili zákonné povinnosti v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany po celý rok. V balíčku jsou obsažené nejen veškeré činnosti, ale také se do něj počítá i odborně způsobilá osoba, která se postará o pravidelná školení zaměstnanců v BOZP a PO, také má za úkol pravidelně hlídat termíny školení a mimo jiné vás zdarma zastoupí při případné kontrole tak, abyste prošli na výbornou.

Kde balíček seženu?

Balíček je možné objednat si online tak, že vyplníte formulář na webu www.bezpecnepodnikani.cz.