Ženy milují boty! Koupily by si však ty nejdražší?

Každá žena miluje boty. Ženy jsou ochotny za boty utratit opravdu velké peníze, pokud se jim boty skutečně líbí. Dokázaly by však ženy utratit i několik milionů korun či dolarů, pokud by se jim boty vážně hodně líbily? Nebo má každá žena své jisté meze? Pojďme se podívat na ty nejdražší boty světa a sami si zodpovězme otázku, jestli bychom za ně dali skutečně tolik, kolik doopravdy stojí.

• Retro Rose Pumps

Pokud byste zatoužili po botách z dílny módního návrháře Stuarta Weitzmana, asi byste se nedoplatili. Tento muž totiž zásadně vyrábí boty, které se uchytí v žebříčku těch nejdražších bot světa. Mezi jeho výrobky patří například boty Retro Rose Pumps, které stojí zhruba milion dolarů. Jsou plné diamantů – konkrétně se jich tam umístilo přes 1800. Diamanty jsou ve tvaru květů. Zatím si třeba tyto boty mohla vyzkoušet spisovatelka Coby Diablo, která si ale nakonec na předávání Oskarů vzala obyčejnější boty.

• Marilyn Monroe

Boty pojmenované podle hollywoodské ikoně opět pochází z dílny tohoto návrháře. Opět se vyšplhaly k neuvěřitelnému milionu dolarů. Jedná se o saténové boty, které jsou zdobeny krystalovými náušnicemi, které původně patřily samotné Marilyn. Možná se setkáte s verzí, kde náušnice nejsou – v tomto případě jsou nahrazeny jejich replikami.

• Rubínové jehlové podpatky

Trochu dražší boty jsou taktéž z dílny Stuarta Wietzmana, které pojmenoval „Rubínové jehlové podpatky“. Tyto boty jsou oceněny na zhruba 1 600 000 dolarů. Inspirace se brala z oblíbeného filmu Čaroděj ze země Oz, kdy na botách je přes 642 rubínů.

• Popelčiny střevíčky

Jestli byste se někdy chtěli cítit jako princezna, pak musíte mít Popelčiny střevíčky. Jedná se o krásnou obuv, která je vyčíslena na zhruba dva miliony dolarů. Jsou plné diamantů – konkrétně jich zde najdeme zhruba 565! A opět pochází z dílny návrháře Stuarta Wietzmana.